Spriaznené weby:

Najbližšie akcie:

5.11. DIAMOND HEAD


10.11. PIPES AND PINTS


16.11. O´HAMSTERS


28.11. PROGRES 2


1.12. ABIGAIL WILLIAMS


Partneri klubu:master guitar

Dátum konania: 10 Oct 2015 
Predpredaj:  
Vstup na mieste: 
Začiatok akcie:  
Klub: Collosseum 

Master Guitar Tour
European Tour 2015

Thomas Zwijsen (Holandsko), Ben Woods (USA)

Virtuózovia klasickej a španielskej gitary hrajú IRON MAIDEN, JUDAS PRIEST, METALLICA a omnoho viac!

Španielska gitara a metal, ak si ich spojenie neviete predstaviť, nenechajte si ujsť prevedenie klasických skladieb od IRON MAIDEN, METALLICA, JUDAS PRIEST alebo DREAM THEATER v podaní talentovaných hudobníkov, akými určite sú Thomas Zwijsen (Holandsko) a Ben Woods (USA).
web

Thomas Zwijsen sa svetovo preslávil svojím talentom originálnej úpravy metalovej, rockovej a popovej klasiky pre akustickú gitaru. Má neobyčajnú schopnosť hrať línie, výšky, basy a vokály na jednej gitare, dokonca všetky naraz. Keď jeho talent na youtube videlo už viac ako 6 miliónov fanúšikov, rozhodol sa vydať album "Nylon maiden", na ktorom previedol najväčšie hity metalovej legendy IRON MAIDEN do podoby klasickej gitary. Jednou z jedenástich skladieb je Clanshman, v ktorej ho svojím vokálom sprevádzal originálny spevák Blaze Bayley. On sám spolupracoval s týmto známym spevákom na jeho albumoch "King of metal", "Russian holiday" a absolvoval s ním niekoľko turné, či už metalových alebo akustických.
Začiatkom roku 2014 vydal album "Nylonized", kde pretavil klasické metalové songy do akustickej podoby. Spolu s ním sa na albume podieľali aj také mená ako Kee Marcello (EUROPE), Derek Sherinian (DREAM THEATER, Billy Idol), David Readman (PINK CREAM 69), Damian Wilson (THRESHOLD, AVREON) a Blaze Bayleym, o mastering sa postaral v hudobnom svete mimoriadne cenený Maor Applebaum.

Ben Wood je v súčasnosti jeden z najtalentovanejších hudobníkov hrajúcich na španielskej gitare v USA. Pravdepodobne najznámejším sa ale stal pre schopnosť spojiť dokopy zdanlivo nespojiteľné žánre flamenco a metal. Jeho skupiny FLAMETAL a HEAVY MELLOW si získali nadšených fanúšikov po celom svete. Počas svojej bohatej hudobnej kariéry už stihol vystupovať alebo nahrávať albumy s takými umalcami ako Steve Stevens (Billy Idol), Marty Friedman (MEGADEATH, CACOPHONY), Marc Rizzo (SOULFY, CAVALERA CONSPIRACY), Sean Reinert (DEATH, CYNIC), Glen Drover (MEGADEATH, KING DIAMOND), Johnette Napolitano (CONCRETE BLONDE), Mike Bennett (RITCHIE KOTZEN BAND), Uriah Duffy (WHITESNAKE), a mnohými ďalšími. Ben už stihol vydať 10 vlastných albumov, z toho dva s medzinárodnou distribúciou.

V úlohe predskokana sa predstaví bratislavský SHELTERS CLUB. Skupina má okrem albumu "Approved", na ktorý naspievala jednu skladbu aj americká speváčka Lillie McCloud, na konte tiež videoklip ku skladbe "Autumn prayer" a nedávno zabodovala na bratislavskom koncerte ako predkapela bývalého speváka IRON MAIDEN Blazea Bayleyho. Svoj set odohrajú samozrejme v akustickej podobe, akou sa prezentovali po prvý krát na koncertoch v Bratislave a Krakove s MICK MOSS (ANTIMATTER).Pridať komentár: