Spriaznené weby:

Najbližšie akcie:

23.12. the WILDERNESS


14.1. RAGE


1.2. UK SUBS


16.2. PESTILENCE


22.2. NAPALM DEATH


Partneri klubu:
premietanie: Dead society

Dátum konania: 5 Feb 2013 
Predpredaj:  
Vstup na mieste:free 
Začiatok akcie: 18:30 
Klub: Collosseum 

DEAD SOCIETY (Švédsko, 2007, 55 min.) - slovenská premiéra!
Dokumentárny film Thomasa Toivonena sa pozerá priamo na situáciu, v ktorej sa teraz nachádzame. A záver? Sme odpísaní! Masová technologická kultúra zabíja planétu a ak chceme prežiť, musíme sa pozrieť na korene problému. Ale tiež vyhnúť sa falošným riešeniam ako sú napríklad "zelené" technológie.
Film je založený na rozhovore s Johnom Zerzanom, anarchoprimitivistickým filozofom a autorom, ktorý naznačuje svoj pohľad na problém s civilizáciou a čo by sme s tým mohli urobiť. Podľa neho posun paradigmy dosiahneme realitou a činmi, nie myšlienkami. Avšak ľudia musia mať k dispozícii aj nejakú alternatívu...
Tento skoro hodinový film je príjemným doplnkom do nie tak veľkej kolekcie filmov s tématikou zeleného anarchizmu. Myslíme si, že by ho malo vidieť čo najviac ľudí, predovšetkým tí, ktorí žijú hypnotizované životy v šialenej mašinérii civilizácie. Film je fackou po tvári, otvára oči, šokuje, ale zároveň je inšpiratívny.

Miest na sedenie cca 20 - 30 v nefajčiarskom priestore, k dispozícií je otvorený bar s obsluhou pre návštevníkov premietania.Pridať komentár: