Spriaznené weby:

Najbližšie akcie:

20.10. CALIGULA´S HORSE


22.10. TONY MACALPINE


5.11. DIAMOND HEAD


10.11. PIPES AND PINTS


16.11. O´HAMSTERS


Partneri klubu:premietanie: Into the wild

Dátum konania: 8 May 2012 
Predpredaj:  
Vstup na mieste:free 
Začiatok akcie: 18:30 
Klub: Collosseum - Backstage 

Into the wild (USA, 148 minút)
Málokto z nás má takú odvahu ako Christopher McCandless. Mal dvadsaťdva, keď doštudoval vysokú, ale namiesto toho, aby vplával do civilizačného prúdu, ukázal mu vztýčený prostredník a z naivného snílka premenil v symbol jednej generácie Američanov. Každý krok jeho cesty z mesta do tej najsurovejšej divočiny sledoval slávny herec Sean Penn, ktorý sa tento raz uspokojil s rolou režiséra a scenáristu. Chris McCandless bol skutočným dobrodruhom, ktorého život inšpiroval podobne stavaného spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knižky podľa jeho denníkových záznamov. Predloha, ktorá mu pripomína najlepšie dobrodružné cestopisy Jacka Londona nadchla práve Seana Penna, ktorý sa okamžite po prečítaní rozhodol kúpiť práva a natočiť podľa nej film. „Že chcem natočiť film, som vedel hneď po prvom prečítaní. Tá téma, postavy a prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, si priamo vyžiadali, aby sa objavili na filmovom plátne. Dúfam, že sa mi podarí omotať si divákov okolo prsta rovnako pevne, ako sa to podarilo Krakauerovi s ľuďmi, ktorí to čítali“, hovorí Penn. Chris sa odlišoval odjakživa, ale to, čo urobil bezprostredne po absolvovaní univerzity, ho robí výnimočným i medzi výnimočnými. Všetky svoje dovtedajšie úspory venoval charite a s minimálnou výbavou a prípravou vyrazil naprieč Spojenými štátmi na Aljašku, kde chcel vyskúšať život v divočine. Na svojej strastiplnej ceste , behom ktorej mu išlo niekoľkokrát o život, stretol spústu úžasných bytostí, ktoré sformovali jeho pohľad na svet a pomohli v príprave na vstup do chrámu prírody na neľútostnom americkom severe. Naivný mladík sa behom tej cesty pretransformoval v sebavedomého muža, lenže v lone aljašskej divočiny mu ani tento prerod nebol moc platný. Splnený sen bohužiaľ niekedy stojí viac než kopu peňazí. Rovnaký prerod ako jeho hrdina absolvoval aj talentovaný herec Emile Hirsch (Legendy z Dogtownu, Alpha Dog), ktorý musel absolvovať náročnú prípravu, aby Seanovi Pennovi dokázal, že túto cestu dokáže zdolať. Sprevádzajú ho na nej hviezdne mená. Marcia Gay Harden (Tajomná rieka, Úsmev Mony Lisy) a William Hurt (Mr. Brooks, Dejiny násilia) ako jeho rodičia, alebo Vince Vaughn (Rozchod!) a Catherine Keener (Adaptácia, Kapote) ako jeho svojrázni sprievodcovia.
Miest na sedenie cca 40 - 50 ľudí v nefajčiarskom priestore, k dispozícií je otvorený bar s obsluhou pre návštevníkov premietaniaPridať komentár:

Tabak - 2012-04-24 17:30:40

Nádherný film, ktorý stojí za pozretie... tak neváhajte :)


schali - 2012-04-24 15:24:54

úžasný film ;) odporúčam


Viktor - 2012-04-17 22:11:34

Skvely film, aj kniha je super ( a hlavne zistis ze vo filme to nie je vobec tak, ako to bolo v skutocnosti .. :) ) Videl som ho minimalne bez prehanania cez 10 krat, aj napriek tomu, aky je dlhy.. Motivacny a pre mna fakt silny film. Odporucam kazdemu