Spriaznené weby:

Najbližšie akcie:

20.10. CALIGULA´S HORSE


22.10. TONY MACALPINE


5.11. DIAMOND HEAD


10.11. PIPES AND PINTS


16.11. O´HAMSTERS


Partneri klubu:Sleazy inc. operated, Jurij and the gagarins

Dátum konania: 24 Mar 2010 
Predpredaj:  
Vstup na mieste:2 € 
Začiatok akcie:  
Klub: Cassbar ! 

SLEAZY Inc. OPERATED (www.myspace.com/sleazyincoperated) Sú tri mladé dievcata konfrontujúce publikum s úprimným a slobodným štýlom ich poňatia alternatívnej muziky, molodických pasáži so šokujúcimi výkivmi, podvodnými bicími a fajným spevom, ktorý serie na spoločenské cliché, hudobnú scénu, a iné trápne prežitky spojené so ženami na pódiu.

Dali to dokopy v roku 2003 v malom meste v strede Nemecka, a na pôde ich priateľstva a chuti niečo vytvoriť sa jasne ukázalo že to bude dlhý-výživný-srdcervúci výlet, nezastaviteľne smerujúci ku podobe napredujúceho, kreativitou nabudeného hudobného telesa :D

Skúšku za skúškou sa zlepšovali a časom si našli vlastný štýl hrania ktorý sa ale nedá škatuľkovať, naberá autenticitu, je naplnení emóciami a vyhýba sa akýmkoľvek hlúpim konvenciám.

Na jar roku 2006, kapela Sleazy inc. operated dáva o sebe vediet svojim debutom ?Sleazy listeninc?.

Od kedy tieto tri čaje s entuziazmom absolvovali turné v Nemecku, Rakúsku a Grécku, nahrali ďaľšiu pecku v podobe druhého albumu.

Okrem toho si dievčatá zahrali vo filme nemeckej produkcie ?Meer is nich? (www.meer-is-nich.de) ktorý bol natáčaný v lete 2006.

Čas plynie, veci sa menia, počas 7 rokov spoločnej existencie, ale dievčatá to stále neberú dosť ?vážne? a nesnažia sa na nič hrať, sú to stále ony. ?Stay riot or begin!? Nie dámy, nie šlapky a žiadne ?motherfucking hot pussy pink!?

JURIJ AND THE GAGARINS (www.myspace.com/jurijandthegagarins)
2004- Keď sme boli starý tak 15 rokov, tak som sa ja GabBri stretol s chlapcom ktorého sme volali Hrabě a chcel hrať na bubny, a bol to Tomáš M. Šli sme reprezentovať našu strednú školu v súťaži vo Francúzskej piesni, kde sme doprevádzali čaju na gitarách. Stretli sme sa tam s ďalším členom Tonym. On reprezentoval zasa svoju školu tiež doprevádzal speváčku na gitare. Nik z nás nevyhral, tak sme vysmiali víťazku a odišli.
Podelili sme si nástroje a vzali bubeníka Miša, Tony začal hrať na base, mi s Tomim na gitary, spieval som rád. Hrávali sme v garáži u kapely menom Kapesný kalkulátor (Liquid Princess) v ktorej hrá Tonyho brácho. Poskytli nám všetko čo sme potrebovali: gitaru, zosilovač (grill), bicie, mikrofón, dovolili nám existovať. Volali sme sa PEŤOVE RUKY, podľa famóznych dlaní kamaráta Petra. V garáži sme boli stále, niekedy sme aj skúšali. Zakrátko bol prepustený bubeník Mišo a Tomi si sadá za bicie.
Veľmi často sme vyhladli keď sme hrali, tak sme jedli nespočetne veľa kaiseriek a pofiďo malinoviek. Začali sme sa zhruba vtedy prvý krát stretávať s cigaretami.
Prvé vystúpenie sme už mali za sebou, tam nás vypli po pár pesničkách v bužni na stužkovej. Tak sme mali druhé už s Tomim za bicími v niekdajšom Atelier café. Spolu s NEON UNION, ktorý boli neustálou oporou našej kapely.
2005- hrali sme malé koncerty, s kapelou FRIGHTERS OF THE RATS, a zohrávali sa. Vymysleli sme mnoho piesní ktoré hráme doteraz už ako gagarins, no vtedy ešte v dosť surovejšej podobe. Boli to koncerty hlavne v Košiciach, v Butterfly clube, v Live clube, v Tube, ale aj na sviatku hudby, v Gesku, Rockovej lige v PO a pod. V tej dobe už fajčíme aktívne, Moonky lightky.
2006- po dohode nahradí Tomiho terajší bubeník Ďuri ?Stain? R. Jeho dynamickejšia a presnejšia hra s vžitou technikou priniesla posun, a zmenu v prevedení piesní. Skvalitnila vystupovanie. Koncertujeme už aj mimo mesta. Piesne vznikajú naďalej, tématika je rozmanitá, texty často infantilné, nezmyselné, primitívne, rádo by poézia. Hlavne že niesu o láske k práci. Takisto sa sťahujeme do Skušobne s nižšou vlhkosťou. Kupujeme prvý aparát. Pamätný koncert je zo stretávky kapiel TALENT STAGE v ICCT v Košiciach z ktorého je aj skvelá nahrávka.

2007- s prestávkami, ktoré sa objavovali počas našej existencie viac než často, sme hrali pár akcií. V lete sme sa zoznámili cez kamoša so Slankym, to sme sa vrátili opäť do garáže. Jeho hra sa nám natoľko páčila, a jemu naša, že okamžite nahradil Tonyho, ktorý dáva prednosť hraniu na bicie. Premenúvavame sa na Jurij and the Gagarins.

V novembri prichádzame po prvý raz do štúdia E-sprit nahrať demo Lízanie peach EP s troma skladbami. Demo sme nahrali veľmi rýchlo a vysokozdvižne, prišli sme našprtaný.

2008- hráme už aj na väčších pódiách a mini-festivaloch so spriatelenou kapelou Dala mattina alla sera, Heľeniné oči- Prešov, Sabinov, Bardejov. Prostredníctvom súťaže MUZIKE sa prezentujeme v Krosne v Poľsku, inak hráme po východe Slovenska. Muzika si nachádza priaznivcov, horčice na koncertoch explodujú, pivo sa vracia do sudu, ľudia si nosia po kapsách na koncerty imbusáky a miniškrabošky.

2009- kapela na čas prepúšťa Ďuriho, ktorý neskôr zaujíma miesto v kapele Pussy busters (samozrejme okrem NEON UNION). Na post bubeníka prichádza Igi ( alebo správnejšie Ajdží) z kapely SOUNDNATION. S ním sa prebicujeme do novej skúšobne, a gitarujeme po minifestivaloch v Bani lucii,(Roztokoch kde sme sa spriatelili s výbornou kapelou GAŤE), Trebišove, a pár súťažiach. Nesmieme zabudnúť na zážitky s Igorovým Oltcitom, keď sme sa po cestách na koncert modlili, hlavne cestou do kopca, keď nás Avie predbiehali, no napriek tomu nám vždy poslúžil.

Igor ešte tohto roku mení pôsobisko, alebo presnejšie povedané zameriava sa len na spoluprácu s kapelou Ringtones v ktorej momentálne pôsobí.

2010- po vzájomnej dohode začiatkom roka sa vracia do kapely Ďuri, a dohadujeme sa na ďalšom hraní. Absolvovali sme už prvý koncert, a čas ukáže čo sa bude diať. Rozmýšľal som o zameraní textov na tému.... ale to mi asi neprejde... :DPridať komentár:

Viktor - 2010-03-23 00:24:40

Originál text preposlal Šupka ( Cassbar ), tak mi sem nevypisujte že je to dlhé :)